![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14377074
*
nr 1437 7074
Astrid Harms-Ringdahl
(1912-1984), Sverige
Oljemålning, Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, 1966. Olja på duk, 27x34, yttermått inklusive ram: 32x40 cm
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 20:23:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 03:48:52
1
100 kr
13/12 16:19:58
2
150 kr
13/12 17:48:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astrid Harms-Ringdahl
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astrid harms-ringdahl olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Astrid Harms-Ringdahl
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl
nr 1437 7074
Astrid Harms-Ringdahl
(1912-1984), Sverige
Oljemålning, Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, 1966. Olja på duk, 27x34, yttermått inklusive ram: 32x40 cm
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 03:48:52 | 1 | 100 kr |
13/12 16:19:58 | 2 | 150 kr |
13/12 17:48:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astrid Harms-Ringdahl
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astrid harms-ringdahl olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23